Mladý muž, který neumí plakat, je barbar.
Starý muž, který se neumí smát, je pitomec.
Richard Rohr

28. 11. 2022 Adventní setkání


Milí chlapi brněnští i mimobrněnští, Libor Kabát nás už tradičně zve na společné zahájení Adventu, tentokrát na severozápadě Brna  

Sejdeme se 19.15-19.30 v bodě 1:: mapa ). 

Auta lze zaparkovat tam. Odchod v 19:30 po trase ke kapli sv. Antonína.

Od kaple se pak přesuneme do o Duchovní centra P. Martina Středy Brno-Lesná, Nezvalova 13. ( mapa ) (.(zpět půjdeme po stejné trase).

Kdo bude chtít, může přejet autem (bude asi problém u kostela zaparkovat)

Doporučení: Určitě si vezměte teplé oblečení a pořádné boty. Doporučujeme také baterky a svíčky v lucerničce.

Do centra přijdeme kolem 21 hod, zde bude malé občerstvení. Setkání ukončíme v 21:30.

Hlašte se prosím  do připojené tabulky.

Téma k zamyšlení

Poznání, že Bůh přichází na svět, aby se stal služebníkem člověka, aby mu dal část své svatosti, je pramenem nevysychající radosti. Bylo by osudné odmítat tuto radost. Těšíme-li se ovšem a připravujeme na velké vánoční tajemství, na příchod Boha v lidské podobě na zemi, bylo by příliš jednoduché uvažovat o něm jen jako divák a pozorovatel.

Podstatné je, že mu dovolíme přijít k nám, že „otevřeme brány dokořán“, jak zpíváme v adventu. Chceme-li se podílet na velké vánoční radosti, musíme něco „udělat“: ne ale žádné velké a senzační věci, postačí, ukážeme-li dobrou vůli utvářet svůj život podle tajemství, jež Vánoce přinášejí. Možná se rozhodneme vyhradit si každý den zvláštní chvilku na modlitbu anebo dáme najevo přátelství někomu ve svém okolí, kdo nám není nijak zvlášť sympatický.

Brzy přijdeme na to, že tato předsevzetí nedokážeme dokonale naplnit, ale právě tím, že si uvědomíme svou bezmoc, otvírají se v nás dveře, jimiž může vstoupit Spasitel. Dokud jsme nezačali zpytovat hlubiny své bezmoci, necítíme jeho potřebu, a tak jsou před námi zavřeny brány velké radosti, kterou přináší Ježíš. Prožijeme-li bolestně vlastní neschopnost a zatoužíme-li po pomoci, jsme připraveni přijmout osvobozující vánoční poselství.

Zpracováno podle knihy W. Stinissena: I dnes je den Boží – rozjímaní na celý rok,
kterou vydalo Karmelitánské nakladatelství

 

 

 

Přihlašovací tabulka

Pokud se chceš zúčastnit tohoto setkání, postupuj takto:
  1. klikni na + za názvem místa setkání
  2. objeví se malé okénko, doplň v něm příjmení spisovatele a dej Enter
  3. pokud jsi odpověděl správně, znovu klikni na +, pod názvem místa se objeví prázdné pole, napiš do něj svoje jméno a příjmení a dej Enter.
Pokud bys s tím měl problémy, pošli SMS na 603150565 nebo na 732590331 se svým jménem a zvoleným místem (ale napřed to zkus tady a teď). Pokud potřebuješ svoji účast zrušit, postupuj podle kroků 1 -3 a znovu napiš svoje jméno jako poprvé. Tvoje účast bude zrušena.
Advent+
Libor
Petr
Ondra
Jiří
Honza
Marek
PavelArchiv 24 akcí z roku 2021 ...

17. 5. 2021 Dělené setkání brněnských chlapů – kombinované


Pandemická situace se zlepšuje a tak kombinátoři z PV pro Vás, brněnské chlapy, vymysleli kombinované setkání. Začátek tohoto setkání bude v 19:15 hod.

Při tomto setkání budeme mít možnost volby, zda se setkat ve virtuálním prostoru nebo osobně:

  • Ve virtuálním prostoru se setkáme pomocí videokonference Zoom. Přihlašovací údaje pošleme opět do diskusní skupiny Chlapi Brno. Do této skupinky není třeba se předem přihlašovat.
  • Pro zaplnění  fyzického prostoru se nabídlo několik hostitelů, uvedených dále s případným popisem místa. Obecně platí, že všechna tato setkání budou venku a je tedy potřeba se pořádně obléknout. Taky jsme se dohodli, že nejvyšší počet účastníků těchto setkání bude 6 a že k setkání je potřeba se přihlásit do přihlašovací tabulky. V některých případech i kontaktovat hostitele.

Společnými tématy našich debat a sdílení by mohly být naše dojmy z posledních společných setkání, kdy jsme si povídali o EuroSoulu i SeSkupu a také ze setkání s Josefem Pazderkou.

A kteří hostitelé jsou připravení Vás přijmout?

Jirka Buček, Glocova 12, Brno: bubny ano

Roberto Scavino, Nová 125/2, Brno: bubny ano

Libor Macák, Viničné Šumice (chata s možností pobytu venku i uvnitř): Zapište se prosím do tabulky a zároveň svou účast potvrďte na telefonním čísle 608 556 980, a to nejpozději v pondělí 17.5.2021 do 12:00 hod. Informace k dopravě sdělím osobně, bude i možnost odvozu.

Jirka Hromek, Adamov: Setkání bude u hřiště na pétanque, hned naproti hlavnímu vlakovému nádraží - 100 m proti proudu řeky Svitavy. Ohniště je připraveno, místa je dost, když přijedete včas, můžete si i hodit koule. Pivo mohu zajistit. Párky a pečivo si vezměte vlastní.

PV

... konec archivu roku 2021