Mladý muž, který neumí plakat, je barbar.
Starý muž, který se neumí smát, je chudák.
Richard Rohr

Kalendář


Následující kalendář zobrazuje akce, pořádané pro muže. Tyto akce organizuje především YMCA Familia a YMCA Setkání. Může zde být ale i akce tvoji skupiny či organizace - napiš o ní na adresu martin(et)smidek.eu, zařadím ji. Co se na takových akcí děje zjistíš v archivu akcí.

2 - 5. 2. Expedice Arctos 2 , Albeřice
přihlášku najdeš na webu YMCA Setkání

Pojďte objevovat Antarktidu během tradičního dobrodružného, objevitelského, výzvami a zážitky nabitého víkendu. Vhodné pro děti 6-13 let. Akce proběhne v Domě setkání v Albeřicích.

17 - 19. 2. 2023Chlapské putování v Beskydech,

Piotr Oskwarek zve na Chlapské putování v Beskydech. Přihlaste se do konce ledna! Do té doby jste každou neděli o půl 8 ráno zváni na otužování ve Větřkovice přehradě v obci Lubina u Kopřivnice, spojeném s meditaci a cvíčením. Podrobnosti o putování najdete zde.

23 - 26. 2. 2023DC pro chlapy v Komunitě Blahoslavenství, Dolany

Necháme se inspirovat příběhem Josefa Egyptského, který zachoval víru a integritu i ve zkouškách. Na jeho příběhu uvidíme, že Hospodin si použije k dobru a růstu i těžké situace a lidské hříchy. Přihlásit se mužete zde. Jestli pojedeš, tak se tam uvidíme :-) Martin

3 - 5. 3. 2023Seskup 2023,

Tradiční setkání zástupců chlapských skupin a zájemců o chlapskou spiritualitu. Bude se konat v Praze ve Fortně na Hradčanském náměstí. Hlavním přednášejícím bude Marek Orko Vácha.

24 - 26. 3. Čtyři archetypy - Víkend pro chlapy / Kratochvíl, Novotný, Dům setkání - Albeřice
přihlášku najdeš na webu YMCA Setkání

V každém z nás je skrytý kus Bojovníka, Milovníka, Mudrce i Krále… Čím se projevují tyto odvěké archetypy mužského jednání a kdy nebo čím jsou přínosem nebo překážkou pro nás samotné, naše jednání i naše vztahy k lidem kolem nás?

11 - 14. 5. 2023Kolová hradba, Letohrad

Václav Vacek tě provede svým nejlepším rituálem. Pozvánku nalezneš ZDE a přihlášku ZDE

20 - 24. 9. 2023Iniciace - rituál přechodu do zralé dospělosti (MROP), Nesměř

Toto netradiční duchovní cvičení v ekumenickém duchu inspirované františkánským knězem a řeholníkem Richardem Rohrem je otevřeno i hledajícím a lidem bez vyznání. Program nachází inspiraci i v jiných kulturách a náboženských tradicích, je však plně založen na křesťanských základech. Je určen pro muže středního věku (doporučujeme min. 30 let!). Více o tomto iniciačním rituálu a možnost stáhnout si přihlášku najdete TADY.

27. 9 - 1. 10. 2023EROP, Nesměř

EROP? EROP. Akce pro starší a pokročilé :-) aneb Elder Rite of Passage. Pozvánka ti přijde přímo do schránky. Ten termín stojí za to, aby sis ho rezevoval ...