Mladý muž, který neumí plakat, je barbar.
Starý muž, který se neumí smát, je pitomec.
Richard Rohr

5. 11. 2021 Oslava dvaceti let brněnských chlapů


Milí kamarádi,

už 20 let se scházíme v rámci brněnské chlapské skupiny a za tu dobu jsme prožili spolu řadu krásných, ale někdy i těžších chvil. Rozhodli jsme se proto využít tohoto výročí k tomu, abychom se trochu zastavili, podívali se na uplynulá léta, poděkovali za chvíle spolu prožité a třeba i zavzpomínali na ty, se kterými se už tady setkat nemůžeme.

Zveme vás tedy na setkání, které se bude konat v pátek 5.listopadu od 17 h v kavárně a vinárně „Protože můžu …“ (Starobrněnská 12, Brno – viz Protože můžu  - ze Starobrněnské ulice se vydáte průchodem dovnitř objektu a po pár metrech vlevo uvidíte dveře do sklepních prostor). Kromě oficiální chlapské části, která bude zahrnovat vzpomínky otců zakladatelů, promítání fotek, připomenutí starých historek atd., nás čeká potom ve spodním sklepě degustace vín z Rajhradu (viz Rajhradské klášterní), prohlídka sklepení vinárny a samozřejmě volný prostor pro pokecání s přáteli.

Cena za degustaci vín a hromadné občerstvení je 600,-Kč na osobu. Z organizačních důvodů je bezpodmínečně nutné se nahlásit nejpozději do konce října včetně zaslání částky 600,- Kč na účet 389224001/5500 (do zprávy pro příjemce napište svoje jméno a příjmení.).

Těšíme se na setkání.

PV

Přihlašovací tabulka

Pokud se chceš zúčastnit tohoto setkání, klikni na + za názvem místa (případně nejprve projdi krátkým testem po kterém znovu klikni na +) a potom pod názvem místa napiš svoje jméno a příjmení a ukonči Enter. Pokud bys s tím měl problémy, pošli mi SMS na 603150565 se svým jménem (ale napřed to zkus tady a teď). Pokud potřebuješ svoji účast zrušit, napiš znovu svoje jméno jako poprvé, bude vyjmuto.
Dvacet_let_brněnských_chlapů+
Petr
Jirka
Mirek
Zdeněk
Martin
Petr
Ivan


Archiv 17 akcí z roku 2021 ...

20 - 21. 8. 2021 výjezdní zasedání brněnských chlapů


Jako každé léto, i letos jsme se setkali na programovém setkání u Loučků v Senoradech.

Tradiční začátek patřil důstojné oslavě kulatin nahromaděných během roku. Letošními jubilanty byl Libor a Honzou. Pohostili nás skvělou grilovačkou a chutnými kozími sýry, aby pak obdrželi kvalitní nůž, který vzhledem ke svému věku již smějí nosit, stejně jako ostatní zralí muži z naší party.

Funkce šéfkuchaře se ujal Jirka a opět dokázal, že pokud někdo něco dobře umí, je zbytečné jej nahrazovat nějakým novicem To se ostatně potvrdilo i při pazdějším rozdělování funkce organizátora sdílených setkání. Kulinářský zážitek doplnil Zdenál různými přílohami a tradičním ovocným salátem. 

Pak se dlouze mluvilo o životě, prózou i písněmi. 

Vzpomínali jsme také na události, které bolestně zasáhly naši zemi před 53 lety. Zazněly autentické vzpomínky a také písně Karla Kryla - někteří některé z nich slyšeli poprvé. Byl to silný zážitek, který jsme vstřebávali (společně s chutnými nápoji) ještě dlouho do noci.

Po krátkém přespání v sobotu začala práce na přípravě programu pro další rok brněnské skupiny. Letos to bylo usnadněno její předpřípravou z pera Roberta, Bena a Jirky. Základní téma přijetí - odpuštění - smíření si vyžádalo ještě důkladné ověření, že všichni rozumíme, co se za touto trojicí skrývá. Nebylo to jednoduché a věříme, že jasno v tom udělá Láďa Heryán, který je za tímto účelem pozván na první setkání tématu 13. září u Loučků. Každému ze tří bodů pak budeme věnovat dvě společná setkání. Podívejte se ostatně na program, který bude průběžně doplňován.

Děkuji za všechny Zdenálovi za péči o hosty a za fotografie
(skromně skrytý) Martin

P.S. Můžeš se podívat na to minulé setkání a nahlédnout do atmosféry těch starších (odkaz)

   ... pár fotek

Zdenál Loučka
... konec archivu roku 2021