Mladý muž, který neumí plakat, je barbar.
Starý muž, který se neumí smát, je pitomec.
Richard Rohr

28. 11. 2022 Adventní setkání


Milí chlapi brněnští i mimobrněnští, Libor Kabát nás už tradičně zve na společné zahájení Adventu, tentokrát na severozápadě Brna  

Sejdeme se 19.15-19.30 v bodě 1:: mapa ). 

Auta lze zaparkovat tam. Odchod v 19:30 po trase ke kapli sv. Antonína.

Od kaple se pak přesuneme do o Duchovní centra P. Martina Středy Brno-Lesná, Nezvalova 13. ( mapa ) (.(zpět půjdeme po stejné trase).

Kdo bude chtít, může přejet autem (bude asi problém u kostela zaparkovat)

Doporučení: Určitě si vezměte teplé oblečení a pořádné boty. Doporučujeme také baterky a svíčky v lucerničce.

Do centra přijdeme kolem 21 hod, zde bude malé občerstvení. Setkání ukončíme v 21:30.

Hlašte se prosím  do připojené tabulky.

Téma k zamyšlení

Poznání, že Bůh přichází na svět, aby se stal služebníkem člověka, aby mu dal část své svatosti, je pramenem nevysychající radosti. Bylo by osudné odmítat tuto radost. Těšíme-li se ovšem a připravujeme na velké vánoční tajemství, na příchod Boha v lidské podobě na zemi, bylo by příliš jednoduché uvažovat o něm jen jako divák a pozorovatel.

Podstatné je, že mu dovolíme přijít k nám, že „otevřeme brány dokořán“, jak zpíváme v adventu. Chceme-li se podílet na velké vánoční radosti, musíme něco „udělat“: ne ale žádné velké a senzační věci, postačí, ukážeme-li dobrou vůli utvářet svůj život podle tajemství, jež Vánoce přinášejí. Možná se rozhodneme vyhradit si každý den zvláštní chvilku na modlitbu anebo dáme najevo přátelství někomu ve svém okolí, kdo nám není nijak zvlášť sympatický.

Brzy přijdeme na to, že tato předsevzetí nedokážeme dokonale naplnit, ale právě tím, že si uvědomíme svou bezmoc, otvírají se v nás dveře, jimiž může vstoupit Spasitel. Dokud jsme nezačali zpytovat hlubiny své bezmoci, necítíme jeho potřebu, a tak jsou před námi zavřeny brány velké radosti, kterou přináší Ježíš. Prožijeme-li bolestně vlastní neschopnost a zatoužíme-li po pomoci, jsme připraveni přijmout osvobozující vánoční poselství.

Zpracováno podle knihy W. Stinissena: I dnes je den Boží – rozjímaní na celý rok,
kterou vydalo Karmelitánské nakladatelství

 

 

 

Přihlašovací tabulka

Pokud se chceš zúčastnit tohoto setkání, postupuj takto:
  1. klikni na + za názvem místa setkání
  2. objeví se malé okénko, doplň v něm příjmení spisovatele a dej Enter
  3. pokud jsi odpověděl správně, znovu klikni na +, pod názvem místa se objeví prázdné pole, napiš do něj svoje jméno a příjmení a dej Enter.
Pokud bys s tím měl problémy, pošli SMS na 603150565 nebo na 732590331 se svým jménem a zvoleným místem (ale napřed to zkus tady a teď). Pokud potřebuješ svoji účast zrušit, postupuj podle kroků 1 -3 a znovu napiš svoje jméno jako poprvé. Tvoje účast bude zrušena.
Advent+
Libor
Petr
Ondra
Jiří
Honza
Marek
PavelArchiv 24 akcí z roku 2021 ...

31. 5. 2021 společné setkání brněnských chlapů ve Slatině


Pandemická situace se dále zlepšuje a tak můžeme zorganizovat společné setkání ve Slatině. A opět tu bude možnost vybrat si buď osobní přítomnost nebo virtuální přístup přes Zoom.

Začátek tohoto setkání ve Slatině bude v 19:15 hod, vlastní program a připojení na Zoom začne v 19:45.

Program připravil Libor Macák a tématem bude::

Syn, otec a děd - silná trojice pro zdravou rodinu i zdravou společnost.

Již dříve jsme se intenzivně zabývali tématem "otec a syn". V řadě z nás toto téma stále rezonuje. Rád bych tu rezonanci ještě zesílil a přidal třetí postavu, děda.

Syn, otec a děd, tři spojené generace. Syn srší energií, otec dává stabilitu, děd vyzařuje moudrost a lásku, která je větší než on sám. Navzájem potřebují jeden druhého a společně tvoří silnou, nepřemožitelnou trojici.

Pojďme se společně podívat, co tyto tři postavy spojuje dohromady, co potřebuje jeden od druhého, kde je prostor pro uzdravení jejich vztahů a v čem tato "svatá trojice" může obohatit náš život.

Můžete se těšit na prožitkový program s minimem teorie, sdílení i práci ve skupinkách.

K účasti zveme nositele všech tří generací. Čím pestřejší skupina se sejde, tím větší užitek nám to přinese.


Pro lepší přípravu programu (i občerstvení) se prosím zapište do tabulky účasti. - buď do sloupce Slatina nebo sloupce Zoom..

S ohledem na platná hygienická opatření a fakt, že určitě žízníte hlavně po osobním setkání, bude tentokrát občerstvení pouze tekuté, doporučujeme povečeřet doma. :-) 

PV

... konec archivu roku 2021