Mladý muž, který neumí plakat, je barbar.
Starý muž, který se neumí smát, je pitomec.
Richard Rohr

30. 5. 2022 Setkání brněnských chlapů


Zveme vás na další společné setkání. Naším hostitelem je Jirka Motáček a sejdeme se tedy ve Slatině u kostela.

Začátek je v 19:15. Zapiště se prosím do přihlašovací tabulky.

Zdeněk s Martinem si pro nás připravili povídání pod názvem Duální myšlení:

Naše myšlení probíhá většinou rozhodováním se mezi "buď, anebo". Poznáváme na základě srovnávání, protikladů a rozlišování. Používáme popisná slova jako dobrý/zlý, hezký/hnusný, chytrý/hloupý ... Říkáme tomu dualistické myšlení a slouží nám k tomu, abychom mohli fungovat v praktickém životě a vykonávat svou práci učitele, zdravotní sestry, obchodníka, úředníka ... 

Tento způsob myšlení ale selhává, když uvažujeme o něčem  jako je nekonečno, tajemství, Bůh, milost, utrpení, sexualita, smrt nebo láska. Při použití dualistické mysli v těchto otázkách tvrdě narážíme, protože se nám vše jaksi stahuje do titěrného systému falešných voleb a příliš jednoduchých protikladů. 

Proto si budeme povídat o nedualistickém myšlení -  o přijímání přítomnosti bez posuzování, analýzy a kritiky, bez toho, aby se naše ego rozhodovalo, zda se mu to líbí, nebo ne. Aby realita byla realitou, nepotřebuje aby se nám líbila. Jedná se o mnohem celistvější poznání, kdy jsou naše mysl, srdce, duše a smysly otevřené a vnímavé k okamžiku právě takovému, jaký je.. 

Pokud jste četli knihu R.Rohra Nahá přítomnost a plně jste ji porozuměli, přijďte určitě!. 

PV

P.S A ještě připomínáme: přihlašte se do přihlašovací tabulky!

Přihlašovací tabulka

Pokud se chceš zúčastnit tohoto setkání, postupuj takto:
  1. klikni na + za názvem místa setkání
  2. objeví se malé okénko, doplň v něm příjmení spisovatele a dej Enter
  3. pokud jsi odpověděl správně, znovu klikni na +, pod názvem místa se objeví prázdné pole, napiš do něj svoje jméno a příjmení a dej Enter.
Pokud bys s tím měl problémy, pošli SMS na 603150565 nebo na 732590331 se svým jménem a zvoleným místem (ale napřed to zkus tady a teď). Pokud potřebuješ svoji účast zrušit, postupuj podle kroků 1 -3 a znovu napiš svoje jméno jako poprvé. Tvoje účast bude zrušena.
Slatina+
Zdeněk
Ivan
Tom
Jiří
Ivo
Archiv 9 akcí z roku 2020 ...
... konec archivu roku 2020