Milí chlapi,
Zveme vás na tradiční vánoční setkání u krbu ve skautské klubovně v Bystrci. Setkání se uskuteční 27.12.2024 a začíná v 19:15.
Pohoštění je tentokrát na účastnících. Přineste něco dobrého k jídlu a pití z vašeho vánočního stolu.
Do tabulky se zapiště tentokrát jen proto, aby náš hostitel Ivan věděl, kolik bude potřeba židlí.
PV
================================================================================
adresa Skautské klubovny je Vrbovecká 2 a klubovna je umístěna v oploceném areálu mateřské školky. Víc než tisíc slov řekne jedna mapka, která je uvedena zde. Na mapce je vyznačena trasa od zastávky šaliny. Řidiči z parkoviště podle ní určitě trefí také. V klubovně se přezouváme, takže papuče sebou nebo to budou muset chlapi zvládnout v ponožkách. Auta zanechat na velkém odstavném parkovišti cca 200m od klubovny.
Bystrc_Vánoce+ |
---|
Ivan |
Honza |
František |
Petr |
Kamarádi, bratři,
zveme Vás na další společné setkání brněnských chlapů. Tentokrát ve Slatině, v přístavbě kostela Povýšení sv. Kříže v Brně-Slatině (zde). Začínáme jako obvykle v 19:15 hod.
A na co se můžeme těšit?
Petr Janda pro nás připravil vstupní přednášku na téma PŘIJETÍ z našeho celoročního programu "PŘIJETÍ - ODPUŠTĚNÍ - SMÍŘENÍ".
Úvodní přednáška je plánována na přibližně 45 minut. Poté se rozdělíme do skupinek a budeme téma dále probírat a sdílet.
Pro snadnější a přesnější přípravu občerstvení se prosím zapište do tabulky účasti.
PV
==================================================================================
Přednáška se opravdu vydařila. Petr na nás vybalil 3 filosofické otázky, které jsme ani nestačili ve skupinkách pořádně probrat:
A tak věříme, že to bude dobrá inspirace pro následující setkání ve skupinkách. To bude 25.10.2021.
Pro připomenutí hutného obsahu Petrovy přednášky, přikládáme, s jeho laskavým svolením, i poznámky, podle kterých postupoval..
Palčivé otázky:
Jak to že někdo je zdravý a jiný nemocný?
Proč se někdo narodí normální a jiný postižený?
Proč je někdo chudý a jiný bohatý?
Proč je někdo chytrý a někdo hloupý?
Proč má někdo skvělou rodinu a někomu se rodina rozpadá?
Proč má někdo skvělé rodiče a jiný má rodiče alkoholiky, násilníky, kariéristy bez zájmu o rodinu?
Co s tím? Mám proti tomu bojovat, nebo rezignovat? Nebo se litovat a zatrpknout? Je i další možnost – milovat a přijímat
Z Boží strany máme úplně všechno. Nezbývá než za to stále děkovat a učit se vnímat vše dobré kolem mě. Prosebná modlitba je jen berlička–buď se trefíš to boží vůle nebo ne, rozhodně si nic na Pánu Bohu nevymámíš, spíš naletíš na čertovské návnady, (tzv. dary) za které se nakonec platí duší. (viz všechny pohádky.)
Láska je stav bez negativních emocí
zákon hmoty: „Když jdeš se svým protivníkem k soudu, učiň vše, aby ses s ním ještě cestou vyrovnal; jinak tě povleče k soudci, soudce tě odevzdá dozorci a dozorce tě uvrhne do vězení. Pravím ti, že odtud nevyjdeš, dokud nezaplatíš do posledního haléře." (Lk 12, 58,59)
Jak si udržet optimismus a vnitřní klid?
Jak se tedy zachovat: mám si nechat všechno líbit a čekat, jak to s tím světem dopadne? To v žádném případě. Ale je zásadní rozdíl, jestli jsou mé vnitřní motivace určovány negativními emocemi, nebo láskou. Pokud miluji své dítě a vidím, že se chová nevhodně, z lásky k němu mu v tom nedovolím pokračovat a sehraji mu klidně i emotivní scénu, aby pochopil že tudy cesta nevede a kdyby se takto choval nadále, tak narazí mnohem tvrději. Ale uvnitř mám klid a láskyplné, přetékající srdce.
Mnohem lepší je říct, ano, Pane, zasloužím si to, děkuji ti za tento posvátný čas, který mě vyřadil z běžného života, abych si mohl promyslet, jak dělat věci lépe. Tento vnitřní souhlas se potom stává nejlepším lékařem a nemoc většinou rychle odezní. Zkušenost lékařů – nejlépe se uzdravují pozitivní pacienti.
Svým narozením vstupujeme do celoživotní školy života, kde se máme mnoho co naučit. Richard nás učí, že nic se neděje náhodou, že jsme součástí mnohem většího kruhu, než si dokážeme představit, ve kterém máme své místo přesně takoví, jací jsme (se svými dary i slabostmi) a svou jedinečnou rolí, ke které jsme byli povoláni. Je nádherné, když se nám ji podaří objevit, přijmout a vyjít na cestu. Jak daleko dojdu, už není moje starost, důležité je zvednout zadek a vyjít. (papež František – když se biskupové zastaví, církev onemocní)