Mladý muž, který neumí plakat, je barbar.
Starý muž, který se neumí smát, je pitomec.
Richard Rohr


Archiv 24 akcí z roku 2021 ...

8. 3. 2021 Setkání brněnských chlapů s pozitivní inteligencí


Pavel nám ke své přednášce o Pozitívní inteligenci dal k dispozici 

Dík -mš-.


Naše další pravidelné setkání proběhne ve virtuálním prostoru videokonference Zoom. Přihlašovací údaje pošleme jako obvykle do konference Chlapi-Brno.

Začínáme jako obvykle ve 20:00 hod.

Přednášku na téma pozitivní inteligence bude mít Pavel Bajer, který nám hlavní téma večera přibližuje takto:

„Co je Pozitivní inteligence?“ „Kdo jsou sabotéři v naší mysli a jak využít svého mudrce?“

Pozitivní inteligence se týká především činů a výsledků. Její nástroje a techniky v sobě spojují poznatky z neurologie, studia organizačních struktur, pozitivní psychologie a transformativního koučinku. Shirzad Chamine, lektor na Stanfordu a kouč, ukazuje ve své knize Pozitivní inteligence její důležitost pro naši kariéru a vztahy.

Možná někdy jako Sisyfos tlačíme ve svém životě balvan do kopce, aby nám těsně pod vrcholem znovu sjel dolů, a tak začínáme znovu a znovu. Balvanem mohou být naše stále stejné nezvládnuté emoce, myšlenky, které nás spoutávají, nebo vlastnosti, na které narážíme. Poznáváte se? Jsme stejní jako král Sisyfos, muka si způsobujeme v naši myslí sami. Výsledkem je, že sabotujeme sami sebe.

Společně se zaměříme na rozpoznání a oslabení svých sabotérů, podíváme se, jak posílit schopnosti našeho mudrce a jak rozvíjet svůj mozkový „sval“ pomocí PQ cvičení.

Pokud chcete vědět více dopředu, podívejte se na https://www.positiveintelligence.com/, kde jsou i testy na změření pozitivní inteligence, více si o nich povíme na přednášce.

Ve druhé části večera bude prostor i pro vaše otázky.

Těším se na Vás!

Pavel Bajer

... konec archivu roku 2021