Mladý muž, který neumí plakat, je barbar.
Starý muž, který se neumí smát, je pitomec.
Richard Rohr

28. 11. 2022 Adventní setkání


Milí chlapi brněnští i mimobrněnští, Libor Kabát nás už tradičně zve na společné zahájení Adventu, tentokrát na severozápadě Brna  

Sejdeme se 19.15-19.30 v bodě 1:: mapa ). 

Auta lze zaparkovat tam. Odchod v 19:30 po trase ke kapli sv. Antonína.

Od kaple se pak přesuneme do o Duchovní centra P. Martina Středy Brno-Lesná, Nezvalova 13. ( mapa ) (.(zpět půjdeme po stejné trase).

Kdo bude chtít, může přejet autem (bude asi problém u kostela zaparkovat)

Doporučení: Určitě si vezměte teplé oblečení a pořádné boty. Doporučujeme také baterky a svíčky v lucerničce.

Do centra přijdeme kolem 21 hod, zde bude malé občerstvení. Setkání ukončíme v 21:30.

Hlašte se prosím  do připojené tabulky.

Téma k zamyšlení

Poznání, že Bůh přichází na svět, aby se stal služebníkem člověka, aby mu dal část své svatosti, je pramenem nevysychající radosti. Bylo by osudné odmítat tuto radost. Těšíme-li se ovšem a připravujeme na velké vánoční tajemství, na příchod Boha v lidské podobě na zemi, bylo by příliš jednoduché uvažovat o něm jen jako divák a pozorovatel.

Podstatné je, že mu dovolíme přijít k nám, že „otevřeme brány dokořán“, jak zpíváme v adventu. Chceme-li se podílet na velké vánoční radosti, musíme něco „udělat“: ne ale žádné velké a senzační věci, postačí, ukážeme-li dobrou vůli utvářet svůj život podle tajemství, jež Vánoce přinášejí. Možná se rozhodneme vyhradit si každý den zvláštní chvilku na modlitbu anebo dáme najevo přátelství někomu ve svém okolí, kdo nám není nijak zvlášť sympatický.

Brzy přijdeme na to, že tato předsevzetí nedokážeme dokonale naplnit, ale právě tím, že si uvědomíme svou bezmoc, otvírají se v nás dveře, jimiž může vstoupit Spasitel. Dokud jsme nezačali zpytovat hlubiny své bezmoci, necítíme jeho potřebu, a tak jsou před námi zavřeny brány velké radosti, kterou přináší Ježíš. Prožijeme-li bolestně vlastní neschopnost a zatoužíme-li po pomoci, jsme připraveni přijmout osvobozující vánoční poselství.

Zpracováno podle knihy W. Stinissena: I dnes je den Boží – rozjímaní na celý rok,
kterou vydalo Karmelitánské nakladatelství

 

 

 

Přihlašovací tabulka

Pokud se chceš zúčastnit tohoto setkání, postupuj takto:
  1. klikni na + za názvem místa setkání
  2. objeví se malé okénko, doplň v něm příjmení spisovatele a dej Enter
  3. pokud jsi odpověděl správně, znovu klikni na +, pod názvem místa se objeví prázdné pole, napiš do něj svoje jméno a příjmení a dej Enter.
Pokud bys s tím měl problémy, pošli SMS na 603150565 nebo na 732590331 se svým jménem a zvoleným místem (ale napřed to zkus tady a teď). Pokud potřebuješ svoji účast zrušit, postupuj podle kroků 1 -3 a znovu napiš svoje jméno jako poprvé. Tvoje účast bude zrušena.
Advent+
Libor
Petr
Ondra
Jiří
Honza
Marek
PavelArchiv 24 akcí z roku 2021 ...

8. 3. 2021 Setkání brněnských chlapů s pozitivní inteligencí


Pavel nám ke své přednášce o Pozitívní inteligenci dal k dispozici 

Dík -mš-.


Naše další pravidelné setkání proběhne ve virtuálním prostoru videokonference Zoom. Přihlašovací údaje pošleme jako obvykle do konference Chlapi-Brno.

Začínáme jako obvykle ve 20:00 hod.

Přednášku na téma pozitivní inteligence bude mít Pavel Bajer, který nám hlavní téma večera přibližuje takto:

„Co je Pozitivní inteligence?“ „Kdo jsou sabotéři v naší mysli a jak využít svého mudrce?“

Pozitivní inteligence se týká především činů a výsledků. Její nástroje a techniky v sobě spojují poznatky z neurologie, studia organizačních struktur, pozitivní psychologie a transformativního koučinku. Shirzad Chamine, lektor na Stanfordu a kouč, ukazuje ve své knize Pozitivní inteligence její důležitost pro naši kariéru a vztahy.

Možná někdy jako Sisyfos tlačíme ve svém životě balvan do kopce, aby nám těsně pod vrcholem znovu sjel dolů, a tak začínáme znovu a znovu. Balvanem mohou být naše stále stejné nezvládnuté emoce, myšlenky, které nás spoutávají, nebo vlastnosti, na které narážíme. Poznáváte se? Jsme stejní jako král Sisyfos, muka si způsobujeme v naši myslí sami. Výsledkem je, že sabotujeme sami sebe.

Společně se zaměříme na rozpoznání a oslabení svých sabotérů, podíváme se, jak posílit schopnosti našeho mudrce a jak rozvíjet svůj mozkový „sval“ pomocí PQ cvičení.

Pokud chcete vědět více dopředu, podívejte se na https://www.positiveintelligence.com/, kde jsou i testy na změření pozitivní inteligence, více si o nich povíme na přednášce.

Ve druhé části večera bude prostor i pro vaše otázky.

Těším se na Vás!

Pavel Bajer

... konec archivu roku 2021