Můžeš se tady setkat s muži, kteří usilují o to být lepšími a více autentickými.
Vytváříme jak reálný tak virtuální prostor pro setkávání.
Začalo to někdy před rokem 2000 hledáním mužské energie, spirituality i chlapské party a setkáváním v malých skupinách. Pokračovalo to inspirací dílem Richarda Rohra a jeho Rituálem pro přechod do zralé dospělosti a pokračuje to dodnes stovkami setkání v malých skupinách, víkendovými akcemi pro muže i pro otce a děti, rituály i celostátními setkáními pro stovky účastníků a mezinárodní spoluprací s hnutím mužů po celém světě.
Pro řadu z nás je podstatné přátelství s Bohem, pro všechny jsou oporou kamarádi, které tu nalezli.
Vítáme tě mezi námi a těšíme se na společné putování.
Pavel Hrdina a Martin Šmídek
Propojený vesmír: Týdenní shrnutí Neděle Pondělí Úterý Středa čtvrtek Pátek Ekologické zkoumání svědomí František z Assisi nazýval zvířata "sestrou" a "bratrem" a na člověka pohlížel jako na součást širší rodiny stvoření. Františkáni Ilia Delio, Keith Douglass Warner a Pamela Woodová doporučují přizpůsobit historickou křesťanskou praxi "zpytování svědomí" a zaměřit se na to, jak jsme poškodili nebo pomohli našim vztahům se Zemí: Chcete-li se připravit na ekologické zpytování svědomí, věnujte několik minut ztišení a vstupte do stavu modlitby. Vraťte se zpětně ke svému dni nebo týdnu a položte si následující otázky: Je celý můj život zaměřen na překypující Boží lásku v mém životě, zjevenou skrze Ježíše a skrze celé stvoření? ... Přijímám s vděčným srdcem dary Boží dobroty a rozmanitosti ve stvoření? . . Modlím se za odpuštění hříchů mezi lidmi a stvořeným světem a za uzdravení a smíření našeho narušeného vztahu se stvořením? . . Používám své Bohem dané dary k tomu, abych ctil a chránil rozmanitou, vzájemně závislou a křehkou povahu veškerého života a zachoval ji pro všechny budoucí bytosti? ... Ukradl/a jsem nebo poškodil/a životní prostředí jiných tvorů tím, že jsem plýtval/a nebo spotřeboval/a více, než jsem potřeboval/a? . . Snažím se odstranit ze světa vše, co brání všem tvorům v jejich plném rozvoji zamýšleném jejich Stvořitelem: znečištění, chamtivost, nadměrnou spotřebu, ztrátu životního prostředí, nemoci, války, vymírání druhů, utlačovatelské zákony a struktury? ... Podporoval/a jsem ostatní, aby brali péči o stvoření vážně? ... . Po čase stráveném nad těmito otázkami si v mysli a srdci uchovejte způsoby, jakými jste žili v disharmonii se stvořením. . . Obětujte tyto chyby Bohu a požádejte ho o sílu a moudrost, abyste se naučili žít v síti stvoření čestně. Zažijte verzi tohoto cvičení prostřednictvím videa a zvuku.
Fr. Richard Rohr, OFM po DeepL upravil Martin | A Connected Universe: Weekly Summary
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday An Ecological Examination of Conscience Francis of Assisi called animals “Sister” and “Brother” and viewed humans as one part of a wider family of creation. Franciscan writers Ilia Delio, Keith Douglass Warner, and Pamela Wood recommend adapting a historic Christian practice of “examination of conscience” to focus on how we have harmed or helped our relationships with the Earth: To prepare to do an ecological examination of conscience, take a few minutes to quiet yourself and enter into a state of prayer. Going back over your day or week, ask yourself the following questions: Is my whole life centered on God’s overflowing love in my life, revealed through Jesus and through all of creation? . . . Do I accept with a grateful heart the gifts of God’s goodness and diversity in creation? . . . Do I pray for the forgiveness of sins between humans and the created world, and for the healing and reconciliation of our broken relationship with creation? . . . Have I used my God-given gifts to honor and protect the diverse, interdependent, fragile nature of all life and to preserve it for all future beings? . . . Have I stolen from or damaged the habitat of other creatures by wasting or consuming more than I need? . . . Do I seek to eliminate from the world whatever keeps all creatures from their full development intended by their Creator: pollution, greed, overconsumption, loss of habitat, disease, war, extinction of species, oppressive laws and structures? . . . Have I encouraged others to take care for creation seriously? . . . After spending time with these questions, hold in your mind and heart the ways in which you have lived in disharmony with creation. . . Offer these mistakes up to God and ask for the strength and the wisdom to learn to live with integrity within the web of creation. Experience a version of this practice through video and sound.
Fr. Richard Rohr, OFM |