Mladý muž, který neumí plakat, je barbar.
Starý muž, který se neumí smát, je chudák.
Richard Rohr


Archiv 21 akcí z roku 2022 ...

10. 10. 2022 Setkání brněnských chlapů


Zveme vás na další společné setkání. Místem našeho setkání bude Duchovní centrum P. Martina Středy Brno-Lesná, Nezvalova 13 ( mapa ). 

Začátek je v 19:15.

Budeme pokračovat v prozkoumávání a promýšlení našeho nosného tématu HLEDÁNÍ POKOJE V NEJISTOTĚ

Tentokrát z pohledu Bible.

Přednášku "Jistoty a nejistoty biblických praotců" si připravil Pavel Mikšů, který ji bere jako pozvání ke společnému objevování Boží vynalézavosti, tvořivosti a trpělivosti při vedení a formování obyčejných mužů své doby v praotce Izraele.

Pavla známe mimo jiné také z Komunity blahoslavenství v Dolanech, kde občas vede exercicie pro chlapy nebo manžele. Má hezkou rodinu a od loňského prosince je trvalým jáhnem.

Zapište se prosím do přihlašovací tabulky.

PV

P.S. Pavel ještě poslal následující doplnění:

Pozehnany Den vzkriseni Martine, prosim te, at si vezmou chlapi kazdy svou bibli, papir a neco na psani. Budu text vykladat a ty jistoty v nejistotach jsou perfektne videt, kdyz se zapisuji do sloupcu vedle sebe. Budou z toho mit mnohem vetsi uzitek, nez kdyby jen poslouchali. Tak po 30 minutach predam slovo nekomu z chlapu a bude behem jedne kapitoly pokracovat ve vykladu on, pak druhy, a pak jeste stihneme myslim tretiho. Kdyz budou vedet, ze maji pul hodiny na osvojeni si klice cetby budou se ucit nesrovnatelne rychleji a intenzivneji. A pokud by byl i flipchart s fixami, bude to uplne super. Takhle nas ucili rabini v Izraeli a popravde neznam efektivnejsi zpusob osvojovani si znalosti a postoju????.

 

... konec archivu roku 2022