Mladý muž, který neumí plakat, je barbar.
Starý muž, který se neumí smát, je chudák.
Richard Rohr

29. 5 Společné setkání brněnských chlapů


Kamarádi, bratři,

místem našeho dalšího setkání bude Duchovní centrum P. Martina Středy Brno-Lesná, Nezvalova 13 viz mapa

Začátek je v 19:15. Povídání si pro nás tentokrát připravil Pavel Bajer na téma "Nejistota a pokoj v psychologii".

Pavel k tomu dodává:

"Téma pokoje a nejistoty v psychologii zní možná pro někoho dost neuchopitelně.

Zamyslíme se nad tím, co může být příčinou a také důsledkem prožívání nejistoty. Ta se často pojí se strachem z neznámého -  proto se bojíme změny.

Pokud se utkáme s tím, co nás znepokojuje,  dojdeme k vnitřnímu klidu. K tomu si ukážeme několik technik, jak dojít k prožívání bezpečí a souladu. 

Přirozeně se také budeme sdílet se svými obavami a hledat cesty, jak zažívat aspoň občas pokoj."

To zní určitě velmi zajímavě a pro mnohé z nás to jistě přinese porozumění, jak problémům vlastním, tak i problémům našich blžních. 

Vyjádřete prosím svůj zájem zápisem do účastnické tabulky.

PV

 

 

Přihlašovací tabulka

Pokud se chceš zúčastnit tohoto setkání, postupuj takto:
  1. klikni na + za názvem místa setkání
  2. objeví se malé okénko, doplň v něm příjmení spisovatele a dej Enter
  3. pokud jsi odpověděl správně, znovu klikni na +, pod názvem místa se objeví prázdné pole, napiš do něj svoje jméno a příjmení a dej Enter.
Pokud bys s tím měl problémy, pošli SMS na 603150565 nebo na 732590331 se svým jménem a zvoleným místem (ale napřed to zkus tady a teď). Pokud potřebuješ svoji účast zrušit, postupuj podle kroků 1 -3 a znovu napiš svoje jméno jako poprvé. Tvoje účast bude zrušena.
Lesná+
Tom
Petr
Jirka
František
Jirka
Marek
Pavel
Pavel
Petr
Jiri
Martin
Petr
Honza
Michal
Ivan
Pavel
Jiří
Jirka



Archiv 21 akcí z roku 2022 ...

10. 10. 2022 Setkání brněnských chlapů


Zveme vás na další společné setkání. Místem našeho setkání bude Duchovní centrum P. Martina Středy Brno-Lesná, Nezvalova 13 ( mapa ). 

Začátek je v 19:15.

Budeme pokračovat v prozkoumávání a promýšlení našeho nosného tématu HLEDÁNÍ POKOJE V NEJISTOTĚ

Tentokrát z pohledu Bible.

Přednášku "Jistoty a nejistoty biblických praotců" si připravil Pavel Mikšů, který ji bere jako pozvání ke společnému objevování Boží vynalézavosti, tvořivosti a trpělivosti při vedení a formování obyčejných mužů své doby v praotce Izraele.

Pavla známe mimo jiné také z Komunity blahoslavenství v Dolanech, kde občas vede exercicie pro chlapy nebo manžele. Má hezkou rodinu a od loňského prosince je trvalým jáhnem.

Zapište se prosím do přihlašovací tabulky.

PV

P.S. Pavel ještě poslal následující doplnění:

Pozehnany Den vzkriseni Martine, prosim te, at si vezmou chlapi kazdy svou bibli, papir a neco na psani. Budu text vykladat a ty jistoty v nejistotach jsou perfektne videt, kdyz se zapisuji do sloupcu vedle sebe. Budou z toho mit mnohem vetsi uzitek, nez kdyby jen poslouchali. Tak po 30 minutach predam slovo nekomu z chlapu a bude behem jedne kapitoly pokracovat ve vykladu on, pak druhy, a pak jeste stihneme myslim tretiho. Kdyz budou vedet, ze maji pul hodiny na osvojeni si klice cetby budou se ucit nesrovnatelne rychleji a intenzivneji. A pokud by byl i flipchart s fixami, bude to uplne super. Takhle nas ucili rabini v Izraeli a popravde neznam efektivnejsi zpusob osvojovani si znalosti a postoju????.

 

... konec archivu roku 2022