Mladý muž, který neumí plakat, je barbar.
Starý muž, který se neumí smát, je trouba.
Richard Rohr

CC BY-NC-SA 4.0

24. 6 Táborák v Bystrci


Chlapský rok 2023/2024 zakončíme táborákem v Bystrci, u skautské klubovny.

PV

adresa Skautské klubovny je Vrbovecká 2 a klubovna je umístěna v oploceném areálu mateřské školky. Víc než tisíc slov řekne jedna mapka, která je uvedena zde. Na mapce je vyznačena trasa od zastávky šaliny. Řidiči z parkoviště podle ní určitě trefí také. V klubovně se přezouváme, takže papuče sebou nebo to budou muset chlapi zvládnout v ponožkách. Auta zanechat na velkém odstavném parkovišti cca 200m od klubovny. 

Přihlašovací tabulka

Pokud se chceš zúčastnit tohoto setkání, postupuj takto:
  1. klikni na + za názvem místa setkání
  2. objeví se malé okénko, doplň v něm příjmení spisovatele a dej Enter
  3. pokud jsi odpověděl správně, znovu klikni na +, pod názvem místa se objeví prázdné pole, napiš do něj svoje jméno a příjmení a dej Enter.
Pokud bys s tím měl problémy, pošli SMS na 603150565 nebo na 732590331 se svým jménem a zvoleným místem (ale napřed to zkus tady a teď). Pokud potřebuješ svoji účast zrušit, postupuj podle kroků 1 -3 a znovu napiš svoje jméno jako poprvé. Tvoje účast bude zrušena.
Táborák_Bystrc+
Ivan
Ondra
Mirek
Martin
Zdenál
Jiří
Archiv 21 akcí z roku 2022 ...

30. 5. 2022 Setkání brněnských chlapů


Zveme vás na další společné setkání. Naším hostitelem je Jirka Motáček a sejdeme se tedy ve Slatině u kostela.

Začátek je v 19:15. Zapiště se prosím do přihlašovací tabulky.

Zdeněk s Martinem si pro nás připravili povídání pod názvem Duální myšlení:

Naše myšlení probíhá většinou rozhodováním se mezi "buď, anebo". Poznáváme na základě srovnávání, protikladů a rozlišování. Používáme popisná slova jako dobrý/zlý, hezký/hnusný, chytrý/hloupý ... Říkáme tomu dualistické myšlení a slouží nám k tomu, abychom mohli fungovat v praktickém životě a vykonávat svou práci učitele, zdravotní sestry, obchodníka, úředníka ... 

Tento způsob myšlení ale selhává, když uvažujeme o něčem  jako je nekonečno, tajemství, Bůh, milost, utrpení, sexualita, smrt nebo láska. Při použití dualistické mysli v těchto otázkách tvrdě narážíme, protože se nám vše jaksi stahuje do titěrného systému falešných voleb a příliš jednoduchých protikladů. 

Proto si budeme povídat o nedualistickém myšlení -  o přijímání přítomnosti bez posuzování, analýzy a kritiky, bez toho, aby se naše ego rozhodovalo, zda se mu to líbí, nebo ne. Aby realita byla realitou, nepotřebuje aby se nám líbila. Jedná se o mnohem celistvější poznání, kdy jsou naše mysl, srdce, duše a smysly otevřené a vnímavé k okamžiku právě takovému, jaký je.. 

Pokud jste četli knihu R.Rohra Nahá přítomnost a plně jste ji porozuměli, přijďte určitě!. 

PV

P.S A ještě připomínáme: přihlašte se do přihlašovací tabulky!

... konec archivu roku 2022