Mladý muž, který neumí plakat, je barbar.
Starý muž, který se neumí smát, je pitomec.
Richard Rohr

28. 11. 2022 Adventní setkání


Milí chlapi brněnští i mimobrněnští, Libor Kabát nás už tradičně zve na společné zahájení Adventu, tentokrát na severozápadě Brna  

Sejdeme se 19.15-19.30 v bodě 1:: mapa ). 

Auta lze zaparkovat tam. Odchod v 19:30 po trase ke kapli sv. Antonína.

Od kaple se pak přesuneme do o Duchovní centra P. Martina Středy Brno-Lesná, Nezvalova 13. ( mapa ) (.(zpět půjdeme po stejné trase).

Kdo bude chtít, může přejet autem (bude asi problém u kostela zaparkovat)

Doporučení: Určitě si vezměte teplé oblečení a pořádné boty. Doporučujeme také baterky a svíčky v lucerničce.

Do centra přijdeme kolem 21 hod, zde bude malé občerstvení. Setkání ukončíme v 21:30.

Hlašte se prosím  do připojené tabulky.

Téma k zamyšlení

Poznání, že Bůh přichází na svět, aby se stal služebníkem člověka, aby mu dal část své svatosti, je pramenem nevysychající radosti. Bylo by osudné odmítat tuto radost. Těšíme-li se ovšem a připravujeme na velké vánoční tajemství, na příchod Boha v lidské podobě na zemi, bylo by příliš jednoduché uvažovat o něm jen jako divák a pozorovatel.

Podstatné je, že mu dovolíme přijít k nám, že „otevřeme brány dokořán“, jak zpíváme v adventu. Chceme-li se podílet na velké vánoční radosti, musíme něco „udělat“: ne ale žádné velké a senzační věci, postačí, ukážeme-li dobrou vůli utvářet svůj život podle tajemství, jež Vánoce přinášejí. Možná se rozhodneme vyhradit si každý den zvláštní chvilku na modlitbu anebo dáme najevo přátelství někomu ve svém okolí, kdo nám není nijak zvlášť sympatický.

Brzy přijdeme na to, že tato předsevzetí nedokážeme dokonale naplnit, ale právě tím, že si uvědomíme svou bezmoc, otvírají se v nás dveře, jimiž může vstoupit Spasitel. Dokud jsme nezačali zpytovat hlubiny své bezmoci, necítíme jeho potřebu, a tak jsou před námi zavřeny brány velké radosti, kterou přináší Ježíš. Prožijeme-li bolestně vlastní neschopnost a zatoužíme-li po pomoci, jsme připraveni přijmout osvobozující vánoční poselství.

Zpracováno podle knihy W. Stinissena: I dnes je den Boží – rozjímaní na celý rok,
kterou vydalo Karmelitánské nakladatelství

 

 

 

Přihlašovací tabulka

Pokud se chceš zúčastnit tohoto setkání, postupuj takto:
  1. klikni na + za názvem místa setkání
  2. objeví se malé okénko, doplň v něm příjmení spisovatele a dej Enter
  3. pokud jsi odpověděl správně, znovu klikni na +, pod názvem místa se objeví prázdné pole, napiš do něj svoje jméno a příjmení a dej Enter.
Pokud bys s tím měl problémy, pošli SMS na 603150565 nebo na 732590331 se svým jménem a zvoleným místem (ale napřed to zkus tady a teď). Pokud potřebuješ svoji účast zrušit, postupuj podle kroků 1 -3 a znovu napiš svoje jméno jako poprvé. Tvoje účast bude zrušena.
Advent+
Libor
Petr
Ondra
Jiří
Honza
Marek
Pavel


Archiv 18 akcí z roku 2022 ...

30. 5. 2022 Setkání brněnských chlapů


Zveme vás na další společné setkání. Naším hostitelem je Jirka Motáček a sejdeme se tedy ve Slatině u kostela.

Začátek je v 19:15. Zapiště se prosím do přihlašovací tabulky.

Zdeněk s Martinem si pro nás připravili povídání pod názvem Duální myšlení:

Naše myšlení probíhá většinou rozhodováním se mezi "buď, anebo". Poznáváme na základě srovnávání, protikladů a rozlišování. Používáme popisná slova jako dobrý/zlý, hezký/hnusný, chytrý/hloupý ... Říkáme tomu dualistické myšlení a slouží nám k tomu, abychom mohli fungovat v praktickém životě a vykonávat svou práci učitele, zdravotní sestry, obchodníka, úředníka ... 

Tento způsob myšlení ale selhává, když uvažujeme o něčem  jako je nekonečno, tajemství, Bůh, milost, utrpení, sexualita, smrt nebo láska. Při použití dualistické mysli v těchto otázkách tvrdě narážíme, protože se nám vše jaksi stahuje do titěrného systému falešných voleb a příliš jednoduchých protikladů. 

Proto si budeme povídat o nedualistickém myšlení -  o přijímání přítomnosti bez posuzování, analýzy a kritiky, bez toho, aby se naše ego rozhodovalo, zda se mu to líbí, nebo ne. Aby realita byla realitou, nepotřebuje aby se nám líbila. Jedná se o mnohem celistvější poznání, kdy jsou naše mysl, srdce, duše a smysly otevřené a vnímavé k okamžiku právě takovému, jaký je.. 

Pokud jste četli knihu R.Rohra Nahá přítomnost a plně jste ji porozuměli, přijďte určitě!. 

PV

P.S A ještě připomínáme: přihlašte se do přihlašovací tabulky!

... konec archivu roku 2022