Mladý muž, který neumí plakat, je barbar.
Starý muž, který se neumí smát, je chudák.
Richard Rohr

6. 2. 2023 Setkání brněnských chlapů


Kamarádi,

Zveme vás na další společné setkání. Místem našeho setkání bude Duchovní centrum P. Martina Středy Brno-Lesná, Nezvalova 13 ( mapa ).  Začátek je v 19:15.

Naším hostem tentokrát bude salesián Michael Martinek.

Otec Michael (www.michael-martinek-sdb.cz/) pochází z Brna, v současné době žije v Teplicích. Celý život se věnuje práci s "problémovou" mládeží a nejen mládeží. Jak sám říká, lépe je mu mezi "potížisty" nežli mezi "pravověrnými" a "spravedlivými". Devět let byl ředitelem VOŠ Jabok, deset let sloužil jako vězeňský kaplan. 

Na svém Youtube kanále Teplické komentáře zveřejňuje krátké promluvy k aktuálnímu dění v církvi i ve společnosti. 

Setkání bude mít formu besedy. Otec Michael se s námi podělí o své zkušenosti z pastorace, kdy často působí jako nositel pokoje k lidem, kteří ve svém životě a srdci prožívají velké nejistoty a vnitřní zápasy. 

Prostřednictvím dotazů a sdílení osobních zkušeností se možná dotkneme i skutečnosti, že každý z nás jsme v životě jak nositeli pokoje, tak také těmi, kdo sami potřebují, aby jim byl pokoj přinesen. 

Nezapomeňte se zapsat do přihlašovací tabulky.

PV

Přihlašovací tabulka

Pokud se chceš zúčastnit tohoto setkání, postupuj takto:
  1. klikni na + za názvem místa setkání
  2. objeví se malé okénko, doplň v něm příjmení spisovatele a dej Enter
  3. pokud jsi odpověděl správně, znovu klikni na +, pod názvem místa se objeví prázdné pole, napiš do něj svoje jméno a příjmení a dej Enter.
Pokud bys s tím měl problémy, pošli SMS na 603150565 nebo na 732590331 se svým jménem a zvoleným místem (ale napřed to zkus tady a teď). Pokud potřebuješ svoji účast zrušit, postupuj podle kroků 1 -3 a znovu napiš svoje jméno jako poprvé. Tvoje účast bude zrušena.
Lesná+
Petr
Jirka
Libor
Mirek
Jirka
Petr
Jiří
Roberto
Pavel

Archiv 9 akcí z roku 2020 ...

30. 11. 2020 Adventní setkání brněnských chlapů


Vstup do Adventu jsme od roku 2012 vždy prožívali formou společného setkání někde na okraji Brna. Kvůli karanténním opatřením se letos budeme muset rozdělit do více skupinek, které se sejdou na různých místech. Obvykle půjdeme kousek pěšky a bude čas ke ztišení a krátkému zamyšlení. Závěr bude vždy pod střechou, kde bude prostor ke sdílení.

Určitě si vezměte teplé oblečení a pořádné boty. Doporučujeme také baterky a svíčky.

V rámci přípravy na toto setkání si prosím přečtěte evangelium z 1. neděle adventní (Mk 13, 33-37) a promluvu papeže Františka k Adventu (odkaz).

Sraz je vždy v 19:00, pouze v Babicích kvůli vlakovému spojení v 19:15-19:30 hod.

Kdybyste nestíhali nebo nemohli místo srazu najít, volejte hostiteli (čísla viz níže).

Přihlásilo se celkem 6 ochotných hostitelů, takže výběr místa je velmi bohatý:

Babice (Libor Kabát, 724 312 515) – sraz na vlakové zastávce Babice nad Svitavou, cíl Kostel sv. Jana Křtitele, na závěr posezení u Libora doma

Bystrc (Zdeněk Michalec, 724 205 809) – sraz na konečné tramvaje č.1 v Bystrci, malý okruh cca 3 km, závěr v ekum. středisku Archa

Lelekovice (Jiří Josef Kohoutek, 734 423 756) – sraz u bus zastávky Lelekovice škola (možnost domluvit si s Jiřím dopravu z Řečkovic), cesta cca 2,5 km ke kostelu a na chatu č.791

Lesná (Jarda Švec, 734 271 762) – sraz u lékárny Orion Majdalenky 10a na Lesné, cesta lesem cca 2,5 km k chatě, kde bude závěrečné posezení, příp. i s ohněm (přizpůsobte oblečení!)

Mohyla míru Prace (Jirka Buček, 737 287 642) – sraz na parkovišti u Mohyly míru, ztišení u mohyly, závěr u Jirky v Tuřanech

Dolní Kounice (Jirka Brauner, 603 247 540) – sraz dům U Škrobárny 611/3, cesta k poutní Kapli sv. Antonína, závěr u Jirky

Zapište se prosím do příslušné tabulky níže. Možností je hodně a může se stát, že se na některém místě sejdou jen 2 nebo 3. Nebojte se toho, o to hezčí může být sdílení.

Pozor: Uzávěrka přihlášek je v pondělí ve 14:00 hod. Potom jen po telefonické domluvě s hostitelem!!

... konec archivu roku 2020