Mladý muž, který neumí plakat, je barbar.
Starý muž, který se neumí smát, je chudák.
Richard Rohr

6. 2. 2023 Setkání brněnských chlapů


Kamarádi,

Zveme vás na další společné setkání. Místem našeho setkání bude Duchovní centrum P. Martina Středy Brno-Lesná, Nezvalova 13 ( mapa ).  Začátek je v 19:15.

Naším hostem tentokrát bude salesián Michael Martinek.

Otec Michael (www.michael-martinek-sdb.cz/) pochází z Brna, v současné době žije v Teplicích. Celý život se věnuje práci s "problémovou" mládeží a nejen mládeží. Jak sám říká, lépe je mu mezi "potížisty" nežli mezi "pravověrnými" a "spravedlivými". Devět let byl ředitelem VOŠ Jabok, deset let sloužil jako vězeňský kaplan. 

Na svém Youtube kanále Teplické komentáře zveřejňuje krátké promluvy k aktuálnímu dění v církvi i ve společnosti. 

Setkání bude mít formu besedy. Otec Michael se s námi podělí o své zkušenosti z pastorace, kdy často působí jako nositel pokoje k lidem, kteří ve svém životě a srdci prožívají velké nejistoty a vnitřní zápasy. 

Prostřednictvím dotazů a sdílení osobních zkušeností se možná dotkneme i skutečnosti, že každý z nás jsme v životě jak nositeli pokoje, tak také těmi, kdo sami potřebují, aby jim byl pokoj přinesen. 

Nezapomeňte se zapsat do přihlašovací tabulky.

PV

Přihlašovací tabulka

Pokud se chceš zúčastnit tohoto setkání, postupuj takto:
  1. klikni na + za názvem místa setkání
  2. objeví se malé okénko, doplň v něm příjmení spisovatele a dej Enter
  3. pokud jsi odpověděl správně, znovu klikni na +, pod názvem místa se objeví prázdné pole, napiš do něj svoje jméno a příjmení a dej Enter.
Pokud bys s tím měl problémy, pošli SMS na 603150565 nebo na 732590331 se svým jménem a zvoleným místem (ale napřed to zkus tady a teď). Pokud potřebuješ svoji účast zrušit, postupuj podle kroků 1 -3 a znovu napiš svoje jméno jako poprvé. Tvoje účast bude zrušena.
Lesná+
Petr
Jirka
Libor
Mirek
Jirka
Petr
Jiří
Roberto
Pavel

Archiv 9 akcí z roku 2020 ...

19. 10. 2020


Dělené setkání pro brněnské chlapy 

Toto setkání bude opravdu dělené, téměř na atomy. Hostitelem bude web (konkrétně platforma zoom).

Uskuteční se od 20 hodin, konkrétní odkaz, který vám umožní účast, dostanete v mailu od Zdenka.

S ohledem na to, že hostitel nemá (zatím) žádná kapacitní omezení, tak se tentokrát nemusíte přihlašovat.

Po standardním úvodu bychom se rádi zmínili o článku v posledním Respektu od Petra Třešňáka s názvem „Lidé jsou hodní“. Možná Vám to přijde v současné době jako nemístná provokace, ale navazuje to na knihu Jonathana Sackse Důstojnost v rozdílnosti, kterou jsme na jednom chlapském setkání probírali. Ten článek je o dvou knihách, ve kterých se uvádí, že člověk typu homo sapiens asi překonal své současníky homo erectus a neandrtálce právě svou přátelskostí. Myšleno pochopitelně v rámci svého druhu. No není to v křesťanské komunitě k zamyšlení?

Jako další téma k prodiskutování dáváme kázání od ambonu Jana Hanáka, takto faráře v Bohdalicích na Hané. Odkaz je kázání J Hanák.

Další téma, které bychom rádi zvedli je otázka, co můžeme v dané situaci společnosti nabídnout jako chlapi. Tady čekáme jak popis vaší současné situace, tak i nápady „co dělat“.

Mirek Ben (za Zdenka Michalce, Martina Šmídka a Jirku Bučka)

... konec archivu roku 2020