Mladý muž, který neumí plakat, je barbar.
Starý muž, který se neumí smát, je chudák.
Richard Rohr

6. 2. 2023 Setkání brněnských chlapů


Kamarádi,

Zveme vás na další společné setkání. Místem našeho setkání bude Duchovní centrum P. Martina Středy Brno-Lesná, Nezvalova 13 ( mapa ).  Začátek je v 19:15.

Naším hostem tentokrát bude salesián Michael Martinek.

Otec Michael (www.michael-martinek-sdb.cz/) pochází z Brna, v současné době žije v Teplicích. Celý život se věnuje práci s "problémovou" mládeží a nejen mládeží. Jak sám říká, lépe je mu mezi "potížisty" nežli mezi "pravověrnými" a "spravedlivými". Devět let byl ředitelem VOŠ Jabok, deset let sloužil jako vězeňský kaplan. 

Na svém Youtube kanále Teplické komentáře zveřejňuje krátké promluvy k aktuálnímu dění v církvi i ve společnosti. 

Setkání bude mít formu besedy. Otec Michael se s námi podělí o své zkušenosti z pastorace, kdy často působí jako nositel pokoje k lidem, kteří ve svém životě a srdci prožívají velké nejistoty a vnitřní zápasy. 

Prostřednictvím dotazů a sdílení osobních zkušeností se možná dotkneme i skutečnosti, že každý z nás jsme v životě jak nositeli pokoje, tak také těmi, kdo sami potřebují, aby jim byl pokoj přinesen. 

Nezapomeňte se zapsat do přihlašovací tabulky.

PV

Přihlašovací tabulka

Pokud se chceš zúčastnit tohoto setkání, postupuj takto:
  1. klikni na + za názvem místa setkání
  2. objeví se malé okénko, doplň v něm příjmení spisovatele a dej Enter
  3. pokud jsi odpověděl správně, znovu klikni na +, pod názvem místa se objeví prázdné pole, napiš do něj svoje jméno a příjmení a dej Enter.
Pokud bys s tím měl problémy, pošli SMS na 603150565 nebo na 732590331 se svým jménem a zvoleným místem (ale napřed to zkus tady a teď). Pokud potřebuješ svoji účast zrušit, postupuj podle kroků 1 -3 a znovu napiš svoje jméno jako poprvé. Tvoje účast bude zrušena.
Lesná+
Petr
Jirka
Libor
Mirek
Jirka
Petr
Jiří
Roberto
Pavel

Archiv 9 akcí z roku 2020 ...

14. 12. 2020 Společné setkání brněnských chlapů


I toto pravidelné setkání brněnských chlapů proběhne ve virtuálním prostoru konference ZOOM.

Začínáme ve 20:00 hod.

Místo: údaje ke vstupu do konference pošleme opět mailem do skupiny Chlapi-Brno.

Téma: Žijeme v době nejrychlejších a nejdramatičtějších změn v lidské historii, které se dotýkají všech oblastí našeho života. Na zrychlující se proměnu okolního světa se stále obtížněji stíháme adaptovat. Okolní prostředí se pro nás stává méně srozumitelné, cítíme se ohroženi. Ztrácíme pocit kontroly nad svými životy. To je možná jedna z hlavních příčin rostoucí nejistoty, úzkosti, stresu, ale i agresivity, se kterými se setkáváme ve veřejném prostoru. Naše jednání je mnohdy řízeno více emocemi, než zralou úvahou.

Po uvedení do tématu Zdeňkem Michalcem se rozdělíme do menších skupinek, kde budeme mít příležitost ke sdílení našich obav, nejistot, starostí, ale také především toho, co je v tom všem pro nás oporou, zdrojem naděje.

 

Zdenek

... konec archivu roku 2020