Mladý muž, který neumí plakat, je barbar.
Starý muž, který se neumí smát, je pitomec.
Richard Rohr

Kalendář


Následující kalendář zobrazuje akce, pořádané pro muže. Tyto akce organizuje především YMCA Familia a YMCA Setkání. Může zde být ale i akce tvoji skupiny či organizace - napiš o ní na adresu martin(et)smidek.eu, zařadím ji. Co se na takových akcí děje zjistíš v archivu akcí.

28 - 30. 1. 2022SeSkup 2022, Praha - Fortna

Již od roku 2016 se setkáváme nad tématy pro naše skupinky. Stejně tomu bude i v roce 2022.

Přihlášku naleznete zde.

3 - 6. 2. Expedice Arctos 2 - Otcové s dětmi , Albeřice
přihlášku najdeš na webu YMCA Setkání, ale akce je obsazena

Tradiční zimní výprava za dobrodružstvím a novými zážitky pro tatínky s dětmi (6-12 let) v Domě Setkání v Albeřicích. Tentokráte vlastně do Grónska - více najdeš zde.

1 - 3. 4. Cesta muže (Kratochvíl, Novotný), Albeřice
přihlášku najdeš na webu YMCA Setkání

Víkendová duchovní obnova pro muže, kteří se potřebují zastavit, aby lépe porozuměli sobě i cestě, po které jdou. Program je inspirován knihou františkána Richarda Rohra – Stát se moudrým mužem. Víkend je vhodný jak pro ty, kdo se chtějí připravit na Iniciaci, tak také pro ty, kdo již na cestu zralého mužství svojí Iniciací vykročili...

1 - 30. 9. 2022Víkend pro otce s dospívajícím synem I., (zářijové datum a místo bude upřesněno)

Velmi populární akce Františka Růžičky pro otce s dospívajícím synem. Jedná se o doprovázení synů do dospělosti v několika víkendech - není to jednorázová akce. Přihlásit se půjde na webu Centra pro rodinu v Krupce, kde se po pravé straně ve sloupečku Novinky těsně před 19.00 dne 31.1. 2022 (letos je to pondělí) objeví nabídka na Víkend pro otce s dospívajícím synem I. s přihláškou. Na tom webu se také dozvíte více o jednotlivých víkendech.

14 - 18. 9. 2022Iniciace - rituál přechodu do zralé dospělosti (MROP), Nesměř

Toto netradiční duchovní cvičení v ekumenickém duchu inspirované františkánským knězem a řeholníkem Richardem Rohrem je otevřeno i hledajícím a lidem bez vyznání. Program nachází inspiraci i v jiných kulturách a náboženských tradicích, je však plně založen na křesťanských základech. Je určen pro muže středního věku (doporučujeme min. 30 let!). Více o tomto iniciačním rituálu najdete zde.
Pozvánku s přihláškou ke stažení zde najdete později.

Společně v roce 2020


Z důvodu počínající epidemie COVIDu19 byla většina celostátních akcí zrušena. V mnoha místních skupinách se ale chlapi pravidelně scházeli online.

V září se nicméně podařilo uskutečnit 17. iniciaci (MROP) a po ní následoval pro již iniciované Pátý rituál neboli FIRMing.

V červenu se v Albeřicích uskutečnila EXPEDICE BOTANICUS 2 - víkend pro otce s dětmi (6-12 let).

V květnu se sešli otcové s dětmi (6-11 let) v Albeřicíc při expedici BOTANICUS 1.

V lednu se v Albeřicích jako každoročně pořádaly EXPEDICE ARCTOS 1 a ARCTOS 2 - pro otce s dětmi (7-12 let).

Sepsal:  Lukáš N.