Mladý muž, který neumí plakat, je barbar.
Starý muž, který se neumí smát, je pitomec.
Richard Rohr
Archiv 2 akcí z roku 2008 ...

22 - 25. 5. 2008 Celostátní setkání chlapů Křižanov 2008

Víkend s názvem "Cesta muže k psychosociální a spirituální dospělosti" byl nabitý programem - přednáškami, rituály, prostorem pro společenství a sdílení se.

Lektory byli MUDr. Vladislav Chvála, PhDr. Ludmila Trapková, kteří se zabývají rodinnou terapií www.lirtaps.cz a P. Mgr. Petr Glogar, převor kláštera Bosých karmelitánů ve Slaném.

Chlapské setkání v Křižanově bylo skvělé, nemám slov. Sešlo se přes 140 chlapů, kteří mluvili o pocitech, emocích, sdíleli se, něco takového jsem nezažil. Prostě z toho jde neuvěřitelná pozitivní mužská síla. A taky je síla bubnování.

b.jpgChvála s Trapkovou nám řekli za šest hodin, co probírají na výcviku během čtyř let, takže to bylo hustý, náročný a pak ještě k tomu v sobotu cesta k dospělosti na spirituální rovině, ale hráli jsme i fotbal (volejbal), opékalo se sele.

Měli jsme i skupiny, dívali se na ruský film Návrat (vztah otec - synové, velmi syrové i surové), psal se dopis otci, pár chlapů plakalo, když mluvili o otci, Trapková říkala, že to pro ni byl velký zážitek mluvit před 140 chlapi.

Dvakrát byl dán prostor na sdílení zážitků, nejprve z filmu a pak z celého setkání. Ty byly neuvěřitelně kultivovaný, rozličných pohledů, no prostě pro mě mužský vzor 140 chlapů, z něhož si mohu vybrat, co potřebuji.

Když si Zdenek vzal mikrofon a řekl: "Chlapi..", tak ve způsobu vyslovení slova bylo vše: pevnost, jasnost, stručnost, pochopení, autorita... no já sem se úplně vznášel z celého víkendu, i když byl víkend velmi náročný, protože se přeci jen nemluvilo o počasí.

A taky moc díky za perfektní organizaci.

Aspoň takto stručně mé dojmy, i když by se dalo napsat daleko více.

Pavel Bajer

   Foto - Arnošt Toms

Ivan Hudec

   Foto - Jiří Stránský

Ivan Hudec

   Foto - Martin Kolář

Ivan Hudec

   Fotky

Martin Šmídek

   Co bylo na tabuli...

Martin Šmídek
... konec archivu roku 2008