Mladý muž, který neumí plakat, je barbar.
Starý muž, který se neumí smát, je trouba.
Richard Rohr

CC BY-NC-SA 4.0

31. 7 - 1. 8 Senorady 2026


Milí chlapi,

Letošní Senorady se uskuteční 31.7 a 1.8.2026.Příjezd je plánován na pátek 31. července mezi 17. a 18. hodinou. Ukončení bude v sobotu 1. srpna, kolem poledne.

I letos oslavíme naše jubilanty: tentokrát Ivana Hudce a Jirku Slavíka. Ti připravují i malé pohoštění, takže nemusíte už nic vozit.

V sobotu vás trošku otrávím diskusí nad programem pro chlapský rok 2026/2027. K tomu jsem vám již poslal návrh termínů na naše setkávání a ještě tak týden před setkáním vám k tomu něco dalšího pošlu.

Co se týká vybavení je potřeba si vzít spacák.
Hlavně se prosím zapisujte do přihlašovací tabulky. Nerad píšu opakované výzvy.

Mirek Ben

 

Přihlašovací tabulka

Pokud se chceš zúčastnit tohoto setkání, postupuj takto:
  1. klikni na + za názvem místa setkání
  2. objeví se malé okénko, doplň v něm příjmení spisovatele a dej Enter
  3. pokud jsi odpověděl správně, znovu klikni na +, pod názvem místa se objeví prázdné pole, napiš do něj svoje jméno a příjmení a dej Enter.
Pokud bys s tím měl problémy, pošli SMS na 603150565 nebo na 732590331 se svým jménem a zvoleným místem (ale napřed to zkus tady a teď). Pokud potřebuješ svoji účast zrušit, postupuj podle kroků 1 -3 a znovu napiš svoje jméno jako poprvé. Tvoje účast bude zrušena.
Senorady_2026+
Mirek
Petr
Jirka
Ivan
Tom
Petr



Archiv 25 akcí z roku 2025 ...

28. 4. 2025 Společné setkání brněnských chlapů


Naše další společné a závěrečné setkání nad knihou Richarda Rohra: "Dýchat pod vodou" se bude konat v Kníničkách, na adrese Nová 2. Začátek setkání v 19:30.

Náš hostitel Roberto Scavino společně s Petrem Jandou připravili rituál, ke kterém dodávají tyto pokyny:
1/ každý účastník ať si vyrobí jednoduchý kříž 30 až 35 cm vysoký a zašpičatí kůl, aby se dal zarazit do země
2/ sezení bude na zahradě u ohně
3/ zahradní židlička je žádoucí, nějaká místa kolem ohně na sezení jsou, ale jen cca pro 6 až 7 chlapů
4/ jídlo pro tak velkou skupinu nelze připravit, bude jen pití
5/ bubny jsou povoleny
6/ začátek rituálu ve 20.00 

PV

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pokyny k cestě a parkování: adresa Nová 2, Kníničky. Pěší příchozí, kterých bude mezi opravdovými chlapy určitě většina, půjdou z Bystrce okolo ZOO směrem na Kuřim. Po příchodu do Kníniček je třeba jít po hlavní silnici stále rovně, až k první pravotočivé zatáčce. Robertův dům (ul. Nová č. 2) je na její vnější straně. Motoristé zahnou uprostřed Kníniček před kapličkou vlevo a potom vždy na první odbočce dvakrát doprava. Tím se dostanete do ulice Nová, aniž byste porušili dopravní předpisy.

Roberto nám posílá ještě další tipy na parkování: U kaple, K Bukovinkám a omezeně Nová u mě jsou místa 2 a pár na začátku ulice

 

... konec archivu roku 2025