Mladý muž, který neumí plakat, je barbar.
Starý muž, který se neumí smát, je trouba.
Richard Rohr

CC BY-NC-SA 4.0

V této sekci našeho webu najdeš osobní doporučení filmů nebo krátkých videí. Pokud máš takový tip, pošli jej  prosím na adresu martin(et)smidek.eu. Připoj krátký text, popisující čím tě dílo oslovilo, nebo třeba ve které skupině jste si ho promítali, ... /mš/

Václav Vacek


Václav Vacek se narodil v Dolní Čermné u Letohradu v rodině účetního a švadleny jako prostřední ze tří dětí. Jeho otec byl politický vězeň nacistického i komunistic­kého režimu.

Vyučil se nástrojařem. Po maturitě začal při zaměstnání studovat strojní fakultu na ČVUT. Posléze studoval na CMBF v Litoměřicích. Na kněze byl vysvěcen v roce 1975, poté působil ve farnostech královéhradecké diecéze. Jako kaplan a administrátor působil v Jičíně, Náchodě, České Třebové, Pardubicích, Lipolticích, Hněvčevsi, Chlumci nad Cidlinou a Písečné.

Před rokem 1989 byl součástí církevního disentu, podílel se v něm na vydávání samizdatu, byl členem sboru poradců kardinála Františka Tomáška. Velký význam ve svém životě přikládá setkáním s osobnostmi podzemní církve, mezi které patřili Josef Zvěřina, Oto Mádr, Jiří Reinsberg.

Od roku 1990 je farářem v Letohradě. Je členem ­kněžské a pastorační rady Královéhradecké ­diecéze.

Zdroj:  www.wikipedia.org

Konec knihy