Mladý muž, který neumí plakat, je barbar.
Starý muž, který se neumí smát, je trouba.
Richard Rohr

CC BY-NC-SA 4.0

V této sekci našeho webu najdeš osobní doporučení filmů nebo krátkých videí. Pokud máš takový tip, pošli jej  prosím na adresu martin(et)smidek.eu. Připoj krátký text, popisující čím tě dílo oslovilo, nebo třeba ve které skupině jste si ho promítali, ... /mš/

The Work: Four Days to Redemption

BBC, 2017


Chlapi zdravím,

občas jezdím pracovně do Prahy a cestou ve vlaku koukám na filmy. Kolega z práce, který byl na Iniciaci dva roky dozadu mi doporučil dokument Four days to redemption. Když jsem na to koukal, hned se mi asociovaly naše dny v Nesměři.

Příběh je to trochu jiný i jiné postupy, ale téma toho, co je ve mě, co musí umřít se vší lítostí, abych mohl znovu volně dýchat tam je. Jde o (pokud jsem to dobře pochopil) nějaký program, kdy v americké věznici probíhá "sebezkušenostní" výcvik, kterého se účastní jak někteří vězni, tak "chlapi z venku". Při programu ve skupinkách mluví o svých zranění a pomocí rituálů se jich dotýkají. Je to trochu americké, ale přesto to pro mě mělo hloubku. Znovu jsem si uvědomil, že Iniciace byl začátek a vše teprve začíná, nanovo.

Pokud máte chuť doporučuji, mě to rozbrečelo a samozřejmě jsem se v mnoha chlapech i poznal :)

Kdyby někdo chtěl dávám link na stažení.

Jinak chlapi doufám, že se Vám daří a taky Vám to přeji.

Honza Řezníček

P.S: Více o filmu nalezneš na serveru CSFD a serveru BBC /mš/