Mladý muž, který neumí plakat, je barbar.
Starý muž, který se neumí smát, je pitomec.
Richard Rohr


Archiv 3 akcí z roku 2019 ...

19 - 22. 9. 2019 PŘEJDI - síla mužského příběhu


Víme, či tušíme, že každá životní etapa s sebou nese výzvy, co je třeba udělat, pro co se rozhodnout. Už víme, že v životě přicházejí úspěchy i prohry. Získáváme a ztrácíme.

Stále hlouběji sestupujeme do našeho pravého já, kým skutečně a doopravdy jsme v tomto stvořeném světě.

 

Celostátní setkání mužů v Nesměři s rituály, prvky meditace, tancem i nočním dobrodružstvím poběhlo 19. – 22. září 2019. Mojžíšovým ale také naším příběhem nás provázel P. Petr Glogar, OCD a Jan Šamánek.

Život se odehrává v mnoha etapách. Od dětství, přes dospívání, až po stáří. V našem okolí jsou mnozí, kteří překročili práh puberty a stali se dospělými, ale také mnozí, kteří zůstali zaklesnuti v dětském světě. Díváme se a přemýšlíme, jaké to bylo za svobodna nebo za „ženata“, jaké to bylo, když jsme byli mladí a když už jsme zralejšího věku, jaké to bylo za totality a po revoluci. Pokud jsme zažili nějakou událost, která proměnila náš dosavadní život, hovoříme o „životě před a po“. Jinak nahlížíme na svůj život v období vzestupu, jinak v období krize nebo sestupu. Mnohé máme za sebou, před něčím důležitým ještě stojíme. Právě v tom zlomu, kde jedno končí a další začíná, je místo spirituální proměny.

   19. září

Arnošt Toms

   20. září

Arnošt Toms

   21. září

Arnošt Toms

   22. září

Arnošt Toms
... konec archivu roku 2019